Hlavní strana arrow Chyťte s námi vítr do plachet
Chyťte s námi vítr do plachet Tisk E-mail

 

 

 Připravili jsme pro vás několik programů pro snažší orientaci v naší nabídce. Pokud byste se nenašli ani v jednom z programů, kontaktujte nás a vytvoříme specialní nabídku přímo ušitou na Vaši míru

 

 

 

PRAXE K ZÍSKÁNÍ KAPITÁNSKÉHO PRŮKAZU

 

 

Pokud toužíte stát se kapitánem a nemáte žádné zkušenosti, pak je tato nabíd ka právě pro vás. Zkušený kapitán Vás naučí ovládat plachetnici, vybírat vhodné kotviště a jistě Vám dá další rady, které v knihách nenajdete. Mimo to si osvojíte vedení plachetnice, jak pod plachtami tak při jízdě na motor a následné kotvení. To vše v přátelské atmosféře budoucích kapitánů formou aktivní dovolené. Nejedná se o bezmyšlenkovité nabírání uplutých mil. Nejvice nehod a kolizí nastává při kotevení a tak navštívíte plno kotvišť a přístavů s nejrůznějšími zařízeními pro kotvení. 

 

 

PRO SKUPINY A JEDNOTLIVCE

 

 

Jednotlivci

Pro zájemce, kteří se chtějí snadno dostat k plachtění. Každoročně se vytvoří jedna až dvě posádky tvořené z jednotlivých zájemců o plachtění. Snažíme se členy posádek sladit podle jejich věku a zájmů.

 

Skupiny

Pokud jste parta přátel nebo rodina, je tato nabídka tvořena právě pro Vás. Zkušený kapitán Vám zajistí bezpečnost a zbáví Vás odpovědnosti za škodu, kterou byste mohli způsobit nesprávným vedením plachetnice. Pod zkušeným dohledem se naučíte jen tolik kolik budete sami chtít. Plachetnice se kotví v jednom obtížně a tak je základní spolupráce posádky s kapitánem nutná. Ve formě nasazení odražečů na loď, přidržení lan atd. Aktivity, které zvládne obravdu každý a nejsou nijak fyzicky náročné.

 

Program je vždy individualní a je tvořený zájmem konkrétních lid, kte ří se setkali. Obecná praxe je taková, že si posádka vybere z několika možností, které jim kapitán připraví, s ohledem na její zájmy a povětrnostní podmínky. Obvykle se po snídani vyplouvá k polednímu kotvišti. Po koupání, šnorchlování se vaří buď společně, nebo jednotlivě a vyjíždí se k večernímu kotvišti. Večerní kotviště se vybírá velmi pečlivě, protože ovlivňuje jak bezpečnost, tak pohodlí při nocování. Male vlnky a houpání je sice velmi příjemné k usínání ale dáváme přednost naprosto klidné hladině a tím absolutně nehybné lodi. Další den se opět vyjíždí na nová místa a zátoky. Takhle poznáte ty nejhezčí místa v oblasti severní Dalmácie, na které byste se bez lodi nikdy nedostali. 

 

 

FIREMNÍ AKCE

 

 

Plachtení je opravdu pro všechny i pro ty, kteří nemají dostatek času. Tří až pěti denní výlety Vám dají hezké zážitky z plachtění přitom Vám nevezmou celý týden, který už ve svém firemním rozvrhu nenajdete.